AKNE İZLERİ TEDAVİSİ

Değerli hastalarımız tüm sosyal medya ortalarında ve web sitemizde hem etik hemde yasal olmadığı için hasta görüntüleri paylaşılmamaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

AKNE İZLERİ TEDAVİSİ

CİLDİN PÜRÜZSÜZ GÖRÜNMESİ GENÇ VE GÜZEL GÖRÜNMENİN EN ÖNEMLİ ANAHTARLARINDAN BİRİDİR. AKNE İZLERİ KİŞİ NE KADAR GENÇ OLURSA OLSUN DAHA YAŞLI VE YIPRANMIŞ GÖRÜNÜME NEDEN OLUR. BU NEDENLE BU İZLERİN TEDAVİSİ ESTETİK CERRAHİNİN ÖNEMLİ KONULARINDANDIR.

AKNE İZLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN DEĞİŞİK YÖNTEMLER KULLANILMAKTADIR:

LAZER: KARBONDİOKSİT FRAKSİYONEL LAZER UYGULAMASI AKNE İZİNİN BULUNDUĞU BÖLGEDEKİ HÜCRELERDE BİR UYARILMAYA NEDEN OLUR. BUNA YANIT OLARAK BAĞ DOKUSU HÜCRELERİ KOLLAJEN ÜRETMEYE BAŞLARLAR. ÜRETİLEN KOLLAJENİN CİLTTE BİRİKMESİYLE AKNE İZİ ÇUKURU YAVAŞ YAVAŞ DOLAR, CİLTLE AYNI DÜZEYE GELİR.

LAZER UYGULAMASI YAPILDIKTAN SONRA İLK GÜNLERDE CİLTTE PARLAMA, CANLANMA, LEKELERDE AÇILMA ETKİSİ GÖSTERİR, ZAMANLA ÜRETİLEN KOLLAJEN BELLİ BİR DÜZEYE ULAŞINCA İSE İZLER AZALIR.

Lazer uygulamalarıyla ilgili internette dolaşan pek çok video mevcut. Bu videoların büyük kısmında lazer uygulaması sonrası yüz tanınmaz hale gelmekte, yaralar oluşmaktadır. Ancak lazer uygulaması daha kontrollü bir şekilde yapılabilir. Lazerden sonra cilt ilk gün kızarık olur, ertesi gün kızarıklık büyük oranda geçer ve kişi normal hayatına rahatça devam edebilir. Üstelik alınan sonuç gözle görülür ölçüde olumludur, çok sayıda uygulama gerekmez. 2-4 arası uygulama sayısıyla belirgin değişim oluşur ve bu değişiklik geçici değildir, ömür boyu kalıcıdır.

OFİS ŞARTLARINDA UYGULANABİLEN BU YÖNTEMDE;

UYGULAMA ÖNCESİ: YÜZE SÜRÜLEN ANESTEZİK BİR KREMLE UYGULAMANIN KONFORU SAĞLANIR.

UYGULAMA: İŞLEM 20-40 DAKİKA KADAR SÜRER. UYGULAMA BİTTİĞİNDE YÜZ GÜNEŞTE BİRAZ UZUN KALINMIŞ GİBİ KIZARIK OLACAKTIR, BU KIZARIKLIK ERTESİ GÜN BÜYÜK ORANDA AZALIR.

UYGULAMA SONRASI: DOKTORUNUZ SİZE KULLANMANIZ GEREKEN KREMLER HAKKINDA BİLGİ VERECEKTİR. BU UYGULAMA SONRASI CİLTTE YARA OLUŞMASI, KABUKLANMALAR BEKLENMEZ. KİŞİ SOSYAL HAYATINA DEVAM EDEBİLİR.

BU UYGULAMA CİLDİN İHTİYACINA GÖRE 2 İLA 4 SEANS YAPILIR. SEANSLAR 3 HAFTA ARALARLA UYGULANIR. SONBAHAR VE KIŞ AYLARI UYGUN ZAMANLARDIR. BU UYGULAMA SIRASINDA HASTADAN ALINAN BİRKAÇ TÜP KANLA PRP HAZIRLANARAK UYGULANIRSA SONUÇ DAHA BELİRGİN OLACAKTIR. ÜSTELİK PRP’ NİN ENJEKTE EDİLMESİNE GEREK YOKTUR, LAZERİN HEMEN SONRASINDA SÜRÜLDÜĞÜNDE LAZERİN AÇTIĞI mikroKANALLAR YOLUYLA HIZLA EMİLİR, BÖYLECE HASTA ENJEKSİYON ACISI ÇEKMEZ.