Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği

Plastic cerrahinin en sık yapılan operasyonlarındandır. Komplikasyon olasılığı çok düşüktür.

– Lokal anesteziyle yapılır, narkoz almanıza gerek yoktur. Ama büyük ameliyatlar sırasında da diğer işlemlere ek olarak yapılabilir.
– Muayene sırasında kaşlarla göz arasındaki ilişki, mesafe çok iyi değerlendirilmelidir. Kaşların aşağıya inmesine neden olabilecek ölçüde fazla cilt çıkarılmasından kaçınılmalıdır.
– Kesi kapak doğal kıvrım hattına gizlenir. Zaten üst göz kapağı en az iz kalan yerlerdendir. Yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra ancak çok yakından bakılınca farkedilecek bir iz kalması büyük olasılıkla mümkündür.
– Operasyonda fazla deri çıkarılır. Derinin altındaki kas sıkılaştırılır. Eğer gerekliyse fazla yağ dokusu da çıkarılır. Bu yağ dokusunun çıkarılmasının hiç bir zararı yoktur. Ama önemli olan sadece gerekliyse bu işlemin yapılmasıdır. Plastik cerrahinin tüm girişimlerinde olduğu gibi burada da standart bir işlem herkese yapılmamalıdır. Çok asyıda teknikten gerekli olanlar seçilir ve uygulanır.
– Eğer üst göz kapağının dış kısmında fazlaca şişlik varsa bu durum gözyaşı bezinin deformasyonu nedeniyle oluşmuş olabilir. Bu durumda beze de müdahale etmek gerekir. Bezin bulunması gereken yere yerleştirilip dikişlerle burada sabitlenmesi tercih edilen bir yöntemdir.

Operasyon sonrası gözlerin kapatılması gerekmez, sadece insizyon hattının üzerine ince kağıt bantlar yapıştırılır. Işlemden 2 gün sonra (ihtiyaç duyarsanız bir gözlük takarak) sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. 5/6. Günün sonunda dikişleriniz alınır.