DOLGU İLE ÇENE ŞEKİLLENDİRME

DOLGU İLE ÇENE ŞEKİLLENDİRME

YÜZÜN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİNDE İNCELENDİĞİNDE ÇENE HOŞ BİR GÖRÜNÜM SAĞLANMASINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİPTİR. ALIN, BURUN, ELMACIK KEMİKLERİ, DUDAKLAR VE ÇENE ORANTILI BİR BİRLİKTELİK İÇİNDE OLMALIDIR. BU NEDENLE ESTETİK BURUN AMELİYATI PLANLADIĞIMIZ HASTALARA ÇENE ESTETİĞİ DE ÖNEREBİLMEKTEYİZ. AMA CERRAHİ YAPILMADAN DA ÇENEYE ŞEKİL VERMEK MÜMKÜNDÜR. KÜÇÜK VE/VEYA GERİDE YERLEŞİMLİ ÇENE DOLGU MADDELERİ İLE ŞEKİLLENDİRİLEREK DAHA ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURULABİLİR. AYNI SEANSTA DUDAKLARA DA DOLGU YAPILABİLİR. BÖYLECE DAHA BELİRGİN BİR DEĞİŞİM SAĞLANABİLİR. BAZI HASTALARDA ÇENENİN İKİ YANINDA AĞIZ KÖŞESİNDEN AŞAĞIYA İNEN MARİONETTE HATLARI ÇOK DERİNDİR. DOLGUYLA BU HATLAR GİDERİLEBİLİR, AŞAĞIYA BAKAN AĞIZ KÖŞELERİ DÜZELTİLEBİLİR.

ÜSTELİK ÇENE BÖLGESİNDE KULLANILAN DOLGU DAHA KOYU YAPIDA VE DAHA UZUN KALICILIĞA SAHİPTİR.

UYGULAMA ÖNCESİ: PLANLAMA YAPILDIKTAN SONRA ANESTEZİK ETKİLİ KREM CİLDE SÜRÜLÜR, BİR SÜRE BEKLENDİKTEN SONRA İŞLEM YAPILIR.

UYGULAMA: HASTANIN VE DOKTORUN KONTROLÜ ALTINDA YAPILIR. BİR MİKTAR DOLGU YAPILDIKTAN SONRA HASTA VE DOKTOR BİRLİKTE DEĞERLENDİRME YAPAR, HANGİ BÖLGEYE GEREKSİNİM OLDUĞUNA BİRLİKTE KARAR VERİRLER. BÖYLECE HASTA MEMNUNİYETİ ARTAR.

İŞLEM KOLAYDIR, KISA SÜRER, GENELLİKLE DOLGU MADDELERİNİN İÇİNDE LOKAL ANESTEZİK MADDELER DE OLDUĞU İÇİN AĞRISIZDIR.

UYGULAMA SONRASI: 15 DAKİKA SONRA SU DEĞDİREBİLİRSİNİZ, BU BÖLGEDE MORLUK ÇOK NADİR İZLENİR, BU NEDENLE HEMEN NORMAL HAYATINIZA DÖNEBİLİRSİNİZ.