BOYUN VE DEKOLTE BÖLGESİ

BOYUN VE DEKOLTE BÖLGESİ

BU BÖLGEDEKİ CİLT YÜZ CİLDİNDEN FARKLI YAPIYA SAHİPTİR, İNCE BİR YAPIDADIR, BU NEDENLE DIŞ ETKENLERDEN (GÜNEŞ, SİGARA VB) DAHA ÇOK ETKİLENİR. AYRICA KADINLAR BU BÖLGEYE YÜZLERİNE GÖSTERDİKLERİ İLGİYİ GÖSTERMEZLER, GENELLİKLE BU BÖLGEYE BAKIMI AKSATIRLAR. BU DA ÇOĞU KİŞİDE YÜZDEN DAHA YAŞLI GÖRÜNEN, LEKELERİ VE KIRIŞIKLIKLARI OLAN BİR BOYUN GÖRÜNTÜSÜNE NEDEN OLUR.

BOYUNDAKİ KIRIŞIKLIK VE SARKMALARIN EN RADİKAL ÇÖZÜMÜ OPERASYONDUR. İYİ PLANLANMIŞ BİR OPERASYONLA GENÇ BİR BOYUN ELDE EDİLEBİLİR. BOYUN ESTETİĞİNDE PLANLAMA GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİDİR, ÇÜNKÜ BU BÖLGENİN ESTETİĞİNDE KULLANILAN ÇOK SAYIDA TEKNİK VARDIR. HASTAYA GEREKEN İŞLEMLER YAPILIR, YARAR SAĞLAMAYACAK İŞLEMLERDEN KAÇINILIRSA İYİ BİR SONUÇ ELDE EDİLEBİLİR.

DEKOLTE VE BOYUN BÖLGESİNİN GENÇLEŞTİRİLMESİNDE AMELİYAT HARİCİ PEK ÇOK YÖNTEM DE VARDIR. BU TEDAVİLER DE NEDENE YÖNELİK OLMALIDIR:

  1. BOTULİNUM TOKSİN UYGULAMASI: BAZI BOYUN ÇİZGİLERİNDE VE PLATİSMA KASI NEDENİYLE OLUŞAN BANTLARDA BOTULİNUM TOKSİN İYİ BİR YÖNTEMDİR. ÇOK YAYGIN KULLANILAN VE BİLİNEN BİR UYGULAMADIR.
  2. FRAKSİYONEL LAZER UYGULAMASI: CO2 FRAKSİYONEL LAZER: ***BOYUNDAKİ İNCE ÇİZGİLERİ GİDERİR

*** LEKELERİ TEDAVİ EDER

***SIKILAŞMA SAĞLAR

ÖZELLİKLE PRP İLE BİRLİKTE UYGULANDIĞINDA ETKİNLİĞİ ARTAR.

  1. ENJEKSİYON YÖNTEMLERİ: CİLDİ BESLEYEN VE GENÇLEŞTİREN BAZI MADDELERİN DİREKT CİLT İÇİNE ENJEKSİYONU ÖZELLİKLE BOYUN BÖLGESİNDE ÇOK İYİ SONUÇLAR VEREBİLİR. ÇÜNKÜ BU BÖLGEDEKİ UYGULAMA CİLDİN KALINLAŞMASINI SAĞLAR, BU DA CİLDE GÜÇ KAZANDIRIR.