Yağ Enjeksiyonuyla Popo Estetiği

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Estetiği

Kalça bölgesine vücutta fazla olan yağlar alınıp enjekte edilerek daha dik ve dolgun popo elde etmek mümkündür. Bu işlemde liposakşın yöntemiyle yağ alnır. Ancak burada kullanılan aletler klasik liposakşın aletlerinden farklıdır. Bu işlemde yağın belli bir negatif basınçla, yağ hücrelerine zarar verilmeden steril olarak alınması için özel ekipman kullanılır. Bu işlemde önemli noktalar şunlardır:

– Yağın alınmasında bu iş için özel olarak üretilmiş aletler kullanılmalıdır. Yağ alınırken özenli davranılmalı, böylece yaşayan yağ hücresi sayısı maksimumda tutulmalıdır.

– Yağ alındıktan sonra direct olarak verilmez. Bazı işlemlerden geçirilir, bu işlemler de yağın daha az erimesini sağlamaya yönelik işlemlerdir.

– Yağ verilirken de uygun ve özenli bir teknik kullanılmalıdır. Eğer bir noktaya çok miktarda yağ verilirse bu bölgedeki yağ hücrelerinin çoğu oksijensiz kalıp ölür, bu nedenle yağ çok ince kolonlar halinde verilmelidir. Bu teknik işlem yapılan bölgede daha çok morluk oluşmasına neden olabilir ama doğru olan budur.

– Işlemden sonra korse kullanılması stabilizasyonu sağlama açısından gereklidir.

– Yapılan çalışmalarda hareketli ve basıya uğrayan bölgelerde yağın daha fazla eridiği saptanmıştır. Bu nedenle bazı kalıplaşmış davranışlardan kaçınılmalıdır. Örneğin hep aynı tarafın üzerine yüklenerek oturmak gibi.

– Verilen yağ dokusunun bir kısmının erimesi kaçınılmazdır. Bu nedenle bir uygulama yeterli olmayabilir, bir kaç uygulama daha gerekebilir.

Iyileşme sırasında değişik nedenlerle asimetriler ortaya çıkabilir, yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra bu asimetriler devam ediyorsa küçük müdahalelerle bunların giderilmesi mümkündür. Doktrunuz bu konuda yardımcı olacaktır.