Silikon Protezlerle Popo Estetiği

Silikon Protezlerle Popo Estetiği

Uygun kişilerde kalça bölgesine yerleştirilecek silikon protezlerle dik ve dolgun bir popo elde edilebilir. Bu operasyonun önemli noktaları şunlardır:

– Bu amaçla kullanılan silikonlar meme silikonlarından farklıdır, kalça için özel üretilirler. Meme silikonları asla bu bölgede kullanılamaz.

– Bu işlem öncesinde iyi bir muayene ve ölçüm yapılarak silikonun şekli ve büyüklüğü belirlenmelidir.
Kesi iki kalça yarısının birleşim yerinde, kişi ayaktayken hiç görünmeyen, yatınca bu bölgedeki doğal çizgiye gizlenen yerde yapılır.

– Silikon kalça kasının üzerine, kasın arasına ya da altına yerleştirilebilir. En çok tercih edilen kas arası yöntemdir.

– Operasyon ağrılı değil ancak zahmetli bir operasyondur. Operasyondan bir kaç gün sırt üstü yatılmamalıdır. Ikinci günden sonra yastıklarla desteklenerek oturulabilir. Özellikle ilk hafta ameliyat bölgesi iyi korunmalıdır. Korse kullanımı gereklidir.

– Bu operasyonun kendine özel riskleri vardır. Bazı hastalarda implant çevresinde “seroma” denen sıvı birikimi olabilir. Tedavisi uzun sürebilir.

Enfeksiyon riskine karşı koruyucu antibiyotik tedavisi mutlaka verilir çünkü ciddi enfeksiyon silikonların çıkarılmasını bile gerektirebilir.