GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI MORLUKLARI TOPLUMUMUZDA EN SIK GÖRÜLEN PROBLEMLERDEN BİRİDİR. BU ŞİKAYETE GENELLİKLE BU BÖLGENİN ÇUKUR GÖRÜNTÜSÜ DE EŞLİK EDER. BU DA KİŞİNİN YORGUN, UYKUSUZ VE HATTA MUTSUZ GÖRÜNMESİNE NEDEN OLUR. BU BULGU GENÇLERDE DE SIKLIKLA İZLENMEKTEDİR. YANİ GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU SADECE BELLİ YAŞIN ÜZERİNDE YAPILAN BİR UYGULAMA DEĞİLDİR, GENÇ BİREYLERE DE UYGULANABİLİR.

DOLGU OLARAK KULLANILAN HYALÜRONİK ASİDİN GÖZALTI BÖLGESİ İÇİN ÖZEL ÜRETİLMİŞ FORMLARI VARDIR. BAZI MARKALARDA DOLGUYA BAŞKA BAZI MADDELER DE EKLENMİŞTİR. BU SAYEDE MORLUKLARDA AZALMA MEYDANA GELİR. AYRICA BU BÖLGEDEKİ ÇÖKÜKLÜK DOLDURULUNCA IŞIĞIN KIRILMA AÇISI DEĞİŞİR VE İŞLEM YAPILIR YAPILMAZ MORLUKTA BİR AZALMA GÖRÜNÜMÜ OLUŞUR.

UYGULAMA ÖNCESİ:

DOLGUNUN YAPILACAĞI ALANA ANESTEZİK KREM SÜRÜLEREK BEKLENİR. EK BİR ANESTEZİYE GEREK YOKTUR.

UYGULAMA: GÖZALTI DOLGULARI ENJEKTÖRDE HAZIR HALDEDİR, ÇOK İNCE İĞNELERLE UYGULANIRLAR. AĞRISIZ BİR UYGULAMADIR. GENELLİKLE 10-15 GÜN ARAYLA 2 SEANSTA TAMAMLANIR, BÖYLECE DAHA KONTROLLÜ BİR UYGULAMA YAPILMIŞ OLUR.

UYGULAMA SONRASI: 15 DAKİKA SONRA YÜZÜNÜZÜ YIKAYABİLİR, MAKYAJ YAPABİLİRSİNİZ. BU UYGULAMADAN SONRA NADİREN MORLUK VE ŞİŞLİK OLUŞUR, BU DURUMDA DOKTORUNUZ SİZE UYGUN TEDAVİYİ VERECEKTİR.